Start » Refleksoterapia » 1. Refleksoterapia (refleksologia) stóp

1. Refleksoterapia (refleksologia) stóp

Refleksologia to nauka o refleksach które znajdują się w stopach i dłoniach...

55 min. - 180 zł

(pierwsza wizyta zawiera wywiad)

 

refleksologia stopa.jpg
Pierwsza wizyta trwa około 65 min., na którą składa się dokładny wywiad z pacjentem (ok. 10-15 min.) oraz sam zabieg (ok. 50 min.). Każda następna wizyta jest już wykonywana bez wywiadu.
 
Refleksologia to nauka o refleksach które znajdują się w stopach i dłoniach i mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. To wyjątkowa metoda "chodzenia" kciukiem i palcami po tych refleksach. Refleksologia to nie akupresura, refleksoterapia lub masaż. To chodzenie kciukiem i palcami z jednostajną siłą ucisku zmiennym kątem działania, przechodząc w kolejności miejsca zdrowe, chore do miejsca zdrowego.
 
Zabieg refleksoterapii polega na dokładnym "przejściu" terapeutycznym całej stopy. W przypadku zdrowego organizmu bez jakichkolwiek dolegliwości stopa nie daje odczuć bolesnych sensacji i na całej powierzchni jest taka sama. W przypadku natrafienia na zmiany tak wizualne (odmienny kolor naskórka, zrogowacenia) lub rejony sprawiające ból sygnalizuje nam to występowanie problemu.
 
 
Przeciwwskazania
Zabiegu uciskowego na stopach nie stosuje się przy:
- otwartych ranach na stopach,
- ciężkich chorobach infekcyjnych (wysoka gorączka),

- zapaleniu żył,
- zapaleniu układu limfatycznego,
- chorobach wymagających operacji,
- złamaniach lub uszkodzeniach stóp, które uniemożliwiają ucisk,
- silnych depresjach,
- zagrożonej ciąży.

Wskazania:
Układ hormonalny: Zapalenie stawów, cukrzyca, hipoglikemia, stany zmęczenia, nadczynność tarczycy, przedwczesne starzenie się.
Układ nerwowy: Napięcie mięśniowe, bóle pleców, niedowład, jąkanie się, depresja psychiczna, napięcie nerwowe, zapalenie nerwów, bezsenność, rwa kulszowa.
Układ kostno-mięśniowy: Kurcze i stany spastyczne, bóle mięśniowe, osteoporoza, reumatyzm, gorączka reumatyczna.
Układ sercowo-naczyniowy: Choroby serca, niedokrwistość, nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze, żylaki, hemoroidy.
Układ pokarmowy: Choroby żołądka, czkawka, choroby jelita cienkiego, zespole zastawki krętniczo - kątniczej, zapalenie jelita grubego, choroby odbytnicy i odbytu, zapalenie wyrostka robaczkowego, zaparcia, wzdęcia brzucha, choroby wątroby, choroby pęcherzyka żółciowego, otyłość.
Układ rozrodczy: Choroby prostaty, zatrzymanie miesiączki lub miesiączkowanie zbyt obfite, bolesne miesiączki, menopauza.
Układ oddechowy: Katar, zapalenie zatok, krwawienie z nosa, katar sienny, ból gardła, kaszel, zapalenie krtani, astma oskrzelowa, rozedma płuc.
Układ chłonny: Zapalenie migdałków, infekcje.
Narządy zmysłów: Choroby oczu, choroby uszu, choroby skóry.
Układ moczowy: Moczenie nocne, niewydolność nerek, kamienie nerkowe, zatrzymanie wody i obrzęki, choroby pęcherza moczowego.
oraz wiele innych.